Too Late - Colleen Hoover

Love. Love is not found. Love finds.

Sloan will go through hell and back for her little brother. And she does, every single night. Forced to remain in a relationship with the dangerous and corrupt Asa Jackson, Sloan will do whatever it takes to make sure her brother has what he needs. Nothing will get in her way. Nothing except Carter. Sloan is the only good thing to ever happen to Asa. He knows this and he never plans on letting her go; even if she doesn't approve of his lifestyle. But despite Sloan's disapproval, Asa knows what it takes to get what he wants. He knows what he needs to do to remain on top. Nothing will get in his way. Nothing except Carter.


Tytuł: Too Late

Autor: Colleen Hoover

Linkhttps://www.wattpad.com/story/54616251-too-late-mature-audiences-only (dostęp jest darmowy, wystarczy zarejestrować na portalu)


Przeczytałam tę książkę (jak wszystkie tej autorki) jednym tchem! Kiedy dowiedziałam się, że Colleen Hoover opublikowała za darmo swoją nową książkę dla fanów na platformie Wattpad, to od razu zaczęłam ją czytać i przepadłam. Uwielbiam wszystko co wychodzi spod pióra tej kobiety, a najbardziej właśnie książki, które pisze ostatnio. 

Moja reakcja na tę książkę: 

To może pokrótce streszczę o czym jest ta książka? Narracja jest prowadzona z punktu widzenia trzech osób: Cartera, Sloan i Asy. 

Carter to detektyw pod przykrywką, który stara się "zapuszkować" Asę - groźnego dilera narkotykowego, który handluje na terenie kampusu uczelnianego. Carter zapisuje się na tę uczelnię, gdzie poznaje dziewczynę Asy - Sloan. Od razu między nimi iskrzy, jednak dziewczyna utkwiła w związku bez miłości, jej sytuacja zmusza ją do pogodzenia się z tym kim jest jej chłopak. Bojąc się o swoje bezpieczeństwo próbuje znaleźć sposób aby uciec od tej toksycznej relacji. Jakże jest zdziwiona kiedy pewnego dnia w ich domu pojawia się Carter jako nowy współpracownik Asy. Dziewczyna nie może uwierzyć, że tak źle oceniła tego chłopaka, próbuje trzymać się od niego z daleka, jednak oboje nie mogą zignorować tak silnego przyciągania. Czy Sloan myli się co do Cartera? Dlaczego on wciąż jej powtarza, że jej pomoże wyjść z tej sytuacji, że ma mu zaufać? 

Każda z tych postaci jest skomplikowana, wszyscy mają powody ku temu, żeby zachowywać się w ten, a nie inny sposób. Asa jest bardzo ciekawym anty-bohaterem. Jest zły, co do tego nie mamy wątpliwości, krzywdzi Sloan, jest mściwy, okrutny i niebezpieczny. Jednak im bardziej go poznajemy, tym zaczynamy go troszeczkę bardziej rozumieć i nawet czuć wobec niego współczucie. 

Styl Colleen Hoover nigdy nie zawodzi, tworzy dobre skomplikowane postacie, ciekawe fabuły i gorące romanse. To co wyróżniało tę książkę od innych, to jej brutalność - kryminalny aspekt tej historii. Ta książka jest bardziej graficzna od poprzednich, mamy tutaj również za głównego bohatera kogoś "wyjętego spod prawa" - narkomana - dilera. 

Jedynym problemem było zapewne zbyt szybkie zakończenie książki, nie wiemy tak naprawdę co dalej dzieje się z naszymi postaciami, chciałabym przeczytać jeszcze jakąś konkluzję. 

Moja ocena to: 8/10 
Jeśli lubicie Colleen Hoover to nie zwlekajcie! Idźcie czytać migusiem!
Lubicie Colleen Hoover? Co od niej czytaliście? 
2 komentarze:

 1. Ja jakoś za Hoover nie przepadam... Ostatnio był zlot, wielka ekscytacja, mnóstwo nowych fanów itd., ale mnie to nie rusza i chciałabym faktycznie zobaczyć coś wartościowego w jej pozycjach.

  http://ksiegoteka.blogspot.com/
  Konkursik ^ :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki tej autorki to dla mnie takie "guilty pleasure", nie wiem czy jest coś wartościowego w nich, ale na pewno wciągają :) Nie jest to literatura wysokich lotów, ja to traktuję jak taki "odmóżdżacz" :D

   Usuń