Top 5 Wednesday - July 13th: Books You Wish Had SequelsStandalones that you wish had a sequel or the last book in the series that you wish wasn't the last.

Dzisiaj znowu przychodzę do Was z Top 5 Wednesday (link do grupy na goodreads: http://www.goodreads.com/group/show/118368-top-5-wednesday). Dzisiejszym tematem są książki, które chciałabym, żeby miały ciąg dalszy. 

1. Duma i uprzedzenie - Jane Austen
Chyba już wiecie, że Duma i uprzedzenie to moja najulubieńsza książka już chyba na całe życie. Jednak po przeczytaniu jej (dziesięciokrotnie...) miałam lekki niedosyt. Jak dla mnie Austen powinna była napisać jeszcze jedną książkę o wspólnym życiu Lizzie i Darcy'ego. Na szczęście powstał serial (Death comes to Pemberley), który można luźnie brać za sequela, chociaż nie do końca... 
2. Harry Potter - J.K. Rowling
Mimo że Rowling zajęła się sztuką teatralną o dalszym życiu Harry'ego i zostanie wydany jej scenariusz, to i tak uważam, że powinna powstać pełnowymiarowa książka... i serial... i film... i prequel... i ogółem im więcej, tym lepiej!

3. Simon i inni homo sapiens - Becky Albertalli 
Uwielbiam Simona, ta książka jest naprawdę przyjemna, jednak myślę, że można stworzyć sequela o tym, jak potoczyły się jego losy już po poznaniu prawdziwej tożsamości jego sekretnej miłości z internetu :D

4. Captive Prince - CS Pacat
Captive Prince to jedna z bardziej kontrowersyjnych książek jakie czytałam, jednak na końcu tak naprawdę wiele się nie dowiedzieliśmy... Zbyt szybko autorka rozwiązała wszystkie problemy i nie pokazała, jak będzie wyglądało od teraz życie naszych głównych bohaterów. Autorka coś wspominała o nowelce, jednak jak dotąd nie ma na ten temat bardziej szczegółowych informacji.

5. Inne zasady lata - Benjamin Alire Saenz
Ta książka jest pięknie napisana, pokochałam głównych bohaterów i potrzebuję ich więcej, więcej, więcej! Niby autor już pisze sequela, ale kto go tam wie... A Wy macie jakieś swoje typy? Czytaliście jakąś książkę, której brakuje sequela? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz